poniedziałek, 9 czerwca 2014

Podatek zbrojeniowy w Polsce

Lata pokoju i spokoju już dawno za Polakami. Polska musi się zbroić i prężyć "muskuły" - bo pozorne bezpieczeństwo w ramach NATO - to przede wszystkim zdolność do prowadzenia działań zbrojnych we własnym zakresie każdego z członków paktu.
Konflikt ukraiński, który wybuchł między innymi wskutek nieudolności a może udolności między innymi Aleksandra Kwaśniewskiego - byłego prezydenta III RP - mającego do dzisiaj swoje interesy prywatne na terenie Ukrainy ale także przecież Rosji - zmuszają naród polski do wyrzeczeń i poświęceń - o jakich mieli zapomnieć buntując się wobec systemu, jaki serwował im aparat partyjny obowiązujący w PRL. 
Kto przegra a kto zyska - pracę, dotacje, większe emerytury i świadczenia? - Oczywiście już wiadomo - cały przemysł związany z produkcją zbrojeniową, żołnierze zawodowi oraz wszelkiej fachowości specjaliści imający się jak muchy lepu - pomysłów udoskonalania, reformowania wojska i obronności oraz podnoszenia gotowości bojowej. 


 

Natomiast na stronie internetowej Ministerstwa Finansów już zaroiło się od ofert pracy oraz zamówień publicznych - kto pierwszy ten lepszy! 


I tak oto jak świat światem - historia się powtarza! - Na każdy kryzys dobra jest wojna - albo chociaż starania się o wojnę! - Przecież przegrać wojnę - to wygrać przyszłość! Popatrzcie tylko na Niemcy. 

Czy teraz zacznie się wyścig pomiędzy Ukrainą a Polską - gdzie i kiedy zacznie się III Wojna Światowa? 

Przecież świat bez wojen byłby nudny! Bynajmniej tak uważa duża część ludzkości.


XXI wiek - w składach amunicji i wszelkich środków masowego rażenia - brakuje miejsca i trudno to już utrzymać w bezpiecznym stanie. - Co więc kieruje ministrem Mateuszem Szczurkiem - że publicznie zapowiada nowy podatek? 
Kto dał temu rządowi i ministrowi mandat zaufania? - Czy na taki podatek nie powinno godzić się całe społeczeństwo np. w referendum? Przecież Polska ma znaczące zasoby zbrojeniowe, nowe technologie oraz kilka milionów zdrowych ludzi mogących w każdej chwili bronić Ojczyzny - tylko trzeba tym ludziom pokazać, że każdy, kto sprawuje funkcje publiczne - dba o interesy Polski a nie obcych kapitałów, banków i państw!
A jak jest każdy wie i każdy widzi. Polska jest przede wszystkim państwem tchórzy - którzy zasiedli za sterami "samolotu bez podwozia". Żaden polityk sprawujący dzisiaj władzę nie stanie w bronie ludzi pracy i najsłabszej sfery społecznej. 
A ci co mają kapitał i tak uciekną do USA, Izraela, UK, Kanady i Australii. 
Kto więc ma chęć niech płaci nowy podatek - który na niego nałożą. 
Brakuje przy tym już tych bram stoczniowych i tych kopalń, które służyłby za miejsca strajków - bo prawie cały kapitał narodowy przeszedł w ręce prywatne oraz właścicieli nie mający żadnego interesu w bronieniu Polski przed kimkolwiek. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

KOMENTOWANIE WSKAZANE!