czwartek, 19 marca 2015

PESEL - masz problem!

PESEL - problem natury administracyjnej? Czy na pewno tylko administracyjnej? - Wydaje się, że raczej nie tylko. - Na terenie Polski może być wydane kilka milionów sfałszowanych dowodów osobistych, praw jazdy, decyzji o świadczeniach socjalnych, przyznanych świadczeniach społecznych i przywilejów m.in. takich, jak przepustki, karty uprawniające do parkowania w miejscach przeznaczonych dla inwalidów itd. itp. 


Posiadanie PESEL od urodzenia staje się nie tylko problemem dla każdego obywatela RP ale także zmorą, która może pogrzebać uczciwość wśród manowców przestępczości, jaka panuje wśród urzędników i funkcjonariuszy publicznych. wycięte z:


Według relacji Tomasza Żółciaka z portalu "dziennik.pl" - w systemie PESEL aż roi się od błędów! - Miliony wadliwych danych o obywatelach państwa stanowi furtkę dla przestępczości napływającej zza granicy państwa. A w sytuacji zagrożenia terrorystycznego oraz wojennego - jest wręcz karygodne. 

Podobną wersję oceny sytuacji przedstawia "Gazeta Prawna" w relacji tego samego autora:


Warto zwrócić uwagę, że nie tak dawno premier państwa Ewa Kopacz nagradzała urzędników sowitymi premiami, medalami i wyróżnieniami za dobrą pracę. - To jest nie tylko skandal ale przede wszystkim świadczy o wewnętrznym rozkładzie struktury państwa z narażeniem bezpieczeństwa osobistego obywateli posiadających przymusowo nadany PESEL.

Można zadać pytanie: - kto produkuje "Polaków" i ku czemu to ma służyć? - W świetle zbliżających się wyborów prezydenckich oraz kontrowersyjnych wyborów samorządowych - można śmiało napisać, że wszystko można sfałszować i każdą liczbę głosów kupić - bo PESEL to fikcja a miliony złotych wydawane na obsługę samego systemu oraz administracji z tym związanej to koszty nie możliwe do oszacowania.

A przecież wystarczyłoby wydawać tylko i wyłącznie paszporty.

Miliony złotych wydawane na obsługę systemów PESEL - aby wydawać kolejne miliony złotych na wydawanie dwóch dokumentów tożsamości zabezpieczanych w podobny sposób - czyli paszportu i dowodu osobistego. A tak prosto byłoby wydawać tylko paszport - bo to on uprawnia nas do podróżowania po całym świecie a także świadczy o naszej tożsamości (chociaż przecież fałszywych paszportów nie brakuje także).

Poniżej kilka przydatnych linków:

Ustawa o dowodach osobistychUstawa o ewidencji ludności
Sprawdzanie PESEL:


Co można wyczytać z PESEL?


Generator numerów PESEL (ciekawostka)


CEIDG - Rejestr PESEL


Udostępnianie danych z PESEL


To - o tobie wie urząd posiadający twój PESEL


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

KOMENTOWANIE WSKAZANE!