wtorek, 28 kwietnia 2015

Polska w czołówce reklamówek jednorazowych - ale to już koniec.

Prawdziwy kres jednorazówek w sklepach?

Parlament UE stawia na ekologię oraz powstrzymanie ekspansji plastiku i wszelkich tego typu zanieczyszczeń środowiska. Właśnie rozpoczął się proces eliminowania tzw. jednorazówek do pakowania towaru przy kasach sklepowych - co ma prawdopodobnie ograniczyć ilość tworzonych zanieczyszczeń tym powodowanych zarówno gleby, jak też wód a szczególnie wód oceanicznych, na których od dawna tworzone wysypiska śmieci tzw. wyspy śmieci zagrażają faunie i florze. Ptaki, które są jednymi z najbardziej narażonych bezpośrednio oraz ryby - to ofiary "twórczości człowieka", która przynosiła dotychczas fortuny producentom tego typu opakowań do transportu towarów. Co teraz? 
Polska w czołówce zużywanych jednorazówek:


pobrane z:


gdzie was odsyłam do źródła informacji. wycięte z:28.04.2015 - o 16:00 - oglądajcie koniecznie


Pozostając w temacie - warto poczytać o wcześniejszych projektach, debatach i uzgodnieniach wewnątrz UE - w zakresie stosowania i ograniczeń stosowania torebek plastikowych:


W wersji PDF 


Renesans torebek papierowych, lnianych i wielorazowego użytku nieuchronny - może więc jest to też czas na innowacje w branży opakowań szybkiego użytku?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

KOMENTOWANIE WSKAZANE!