piątek, 10 kwietnia 2015

Praca czyni wolnym! - Niewolnicy w XXI wieku


Wszelkie konwencje o prawach człowieka a szczególnie naturalnych prawach człowieka upadają pod "sztandarem: praca". Każda praca czyni niewolnikiem i nie każda praca uczyni człowieka - wolnym!informuje dzisiaj Gazeta Prawna:


Wojny światowe prowadziły do utworzenia rasy panów i ras niewolników - warto zwrócić uwagę na to, że niewolnictwo różne ma "twarze":


- gdzie całość znajdziecie pod linkiem:


Ksiądz Marek Dziewiecki poruszył temat zniewolenia na łamach portalu internetowego: katolik.pl

warto zapoznać się z całością pod linkiem:


Natomiast dr Paweł Skrzydlewski w swojej wypowiedzi:


- którą całą przeczytacie pod linkiem:


- daje nam dosadnie do zrozumienia, że współczesny świat nie może obyć się bez niewolników a wartość niewolnika określa się tak, jak w przeszłości - miejscem jego urodzenia, pozycją społeczną rodziny i pochodzeniem. Im niższa pozycja społeczna tym łatwiej stać się niewolnikiem albo zakończyć życie jako człowiek poniewierany przez innego człowieka. 

Przestroga dla pracodawców - oświadczających - że są wierzącymi katolikami lub chrześcijanami.

" Chrystus nie zgodzi się nigdy z tym aby człowiek był uznawany - albo aby samego siebie uznawał - tylko za narzędzie produkcji; tylko żeby według tego człowiek był oceniany, mierzony, wartościowany. Chrystus nigdy się z tym nie zgodzi. Dlatego położył się na tym swoim krzyżu, jak gdyby na wielkim progu duchowych dziejów człowieka, ażeby sprzeciwiać się jakiejkolwiek degradacji człowieka. Również gdyby to była degradacja przez pracę."

Jan Paweł II - papież Kościoła Rzymskokatolickiego (1979). 

Polecam również:Całość w linku poniżej:


http://annales.umcs.lublin.pl/tt_p.php?rok=2014&tom=61&sectio=G&numer_artykulu=01&zeszyt=1.Całość w linku poniżej:NIE DAJ SIĘ ZNIEWOLIĆ - SZUKAJ POMOCY:

http://www.po-moc.pl/materialy/_upload/file/Broszury_do_pobrania_wersja_PDF/Broszura_Wspolczesne_formy_niewolnictwa.pdf


Od siebie dodam, że rząd państwa, który zmusza obywateli tegoż państwa do podatków oraz wszelkich danin - a ten rząd nie przyczynia się do lepszego życia tych obywateli - to taki rząd jest wrogiem tegoż narodu i zasługuje na narodowy osąd i rozliczenie z każdej decyzji związanej z opodatkowaniem życia obywateli w państwie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

KOMENTOWANIE WSKAZANE!