piątek, 8 maja 2015

Polska tania siła robocza - dla kapitału obcego? Raporty i prognozy

Polska tania siła robocza motorem silnego kapitału z Niemiec, Włoch, USA, Japonii - nie ma w tym miejsca na polskie firmy rodzinne - tak bynajmniej prowadzona jest polityka polskich rządów, polskich samorządów.
Jest rok 2015 - rodzinne firmy z rodowodem polskiego kapitału, pracujący ludzie w gronie rodzinnym - stają "okoniem" względem polskiej polityki gospodarczej. "Wprost" informuje o buncie polskiego biznesu rodzinnego względem Rządu RP


wycięte z:Według KPMG - pozycja polskich firm rodzinnych jest coraz pewniejsza, co ma się równać z lepszą kondycją ekonomiczną na polskim rynku gospodarczym. - Oto jak widzi to zagadnienie KPMG


"Barometr firm rodzinnych - KPMG" w wersji PDF


Podobnie przedstawia to "PwC" - w swoim "Badaniu Firm Rodzinnych 2015 Polska na tle Europy Środkowo-Wschodniej i świata"

"Kody wartości" - raport
dr Adrianna LewandowskaSytuacja ekonomiczna polskich firm rodzinnych zdaje się być ustabilizowana - jednocześnie te firmy są najbardziej narażone na ataki ze strony polskiego systemu podatkowego, który to system jest wiernym sługą każdego rządu, jaki sprawuje władzę w Polsce. - Nic ująć i nic dodać, jak tylko to, że biznes rządzi polityczną ruletką, na której do odstrzału są przeważnie małe i średnie firmy prowadzone przez polskie rodziny, którym kładzie się kłody pod nogi. Natomiast wszystkie inne firmy, które mają kapitał zagraniczny oraz udziałowców zagranicznych mogą spać spokojnie, gdyż system fiskalny w Polsce nie boi się niczego tak bardzo, jak konfliktu prawnego z prawnikami reprezentującymi zagranicznych inwestorów mających nie tylko siłę i przebicie w świecie ale przede wszystkim niesamowitą rację bytu, o jakiej polskie firmy rodzinne starające się utrzymać na polskim obszarze gospodarczym - mogą jedynie pomarzyć. 

Jak jest w rzeczywistości? - Otóż według wszelkich informacji dostępnych publicznie - polska gospodarka to gospodarka zadłużona, narażona na upadłość w każdej chwili, jeżeli tylko systemy bankowe w ogromnej mierze obce interesom polskich firm - zachwiane zostaną różnicami koniunktury ekonomicznej. 

Ponad 18% PKB w Polsce - to firmy rodzinne. - Jaką więc troską otacza te firmy "elita" rządząca państwem? Chyba jednak jest to rola pasożyta czerpiącego korzyści z inicjatyw ludzi nie potrafiących siedzieć bezczynnie. 


Rok temu Mariusz Pawlak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców) przedstawiał sytuację firm rodzinnych - tak:

Warto też odwiedzić stronę poświęconą firmom rodzinnym i zapoznać się z tym, co działo się na VII Ogólnopolskim Zjeździe Firm Rodzinnych (2014)


Uważam, że każda firma rodzinna jest strzałem w dziesiątkę - ale rodzina musi być rodziną całymi sercami i wiedzą oraz odpowiedzialnością - a nie tylko fotografiami rodzinnymi. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

KOMENTOWANIE WSKAZANE!