środa, 22 lipca 2015

PRZEMOC W POLITYCE


Przemoc w polityce. - Kto cierpi, jak cierpi i czy musi cierpieć? - Cierpią uczciwi, słabi i pozbawieni morale narodowego. Siła przemocy politycznej jest przeogromna a korzyści używający przemocy politycznej trudne do oszacowania w skali długoterminowej. 


źródło grafik:
wycięte z całości do pobrania (pobieranie automatyczne *wymuszone)


Sytuacja na całym świecie, w Europie, Unii Europejskiej wyraźnie wskazuje, że wobec państw słabych militarnie, o obniżonym morale wojskowym i obronnym - państwa silniejsze, mocarstwa militarne stosują terror polityczny, politykę przymusu i bezwzględnej akceptacji narzuconej polityki oraz działań nienaturalnych - czyli wyimaginowanych eksperymentów na ludzkości. 

źródło:


Mało pisze się w mediach o obecnej sytuacji przemocy politycznej - chociaż są media otwarcie opisujące i mówiące o tym, jak jest. A jest naprawdę niebezpiecznie dla jednostek zagrożonych terrorem politycznym lub dominacją siły ekonomicznej i militarnej posiadające arsenały unicestwiania masowego. Powolne zadawanie bólu społeczeństwom, które przyzwyczajane są do akceptowania tegoż bólu (wysokie podatki, zadłużanie, oferowanie wsparcia okresowego - po czym następuje zaciskanie "pasa". 

źródło:
wycięte z całości do pobrania w pliku PDF


Bezwzględność silnych nad słabymi potrafiącymi pracować za minimalne wynagrodzenie - to podwalina polityki we współczesnych ustrojach państwowych, gdzie "elity" czują się bezkarne, pobierają uposażenia za brak pozytywnych efektów ekonomicznych odczuwanych przez ogół społeczeństwa poszczególnych państw. Siła robi zawsze bunt - tylko patrzeć aż wybuchnie kolejna wojna światowa - bowiem elity zaczną walczyć także pomiędzy sobą o dominację i nie każda władza wyzbędzie się pokusy władzy absolutnej.

źródło:POLECAM

Zakład Międzynarodowych Stosunków Politycznych


jako jedno ze źródeł informacji oraz nauki o polityce międzynarodowej, której elementem jest przemoc polityczna.

źródło:Jan Paweł II - papież o przemocy politycznej, buncie społecznym i przemocy wobec społeczeństw:
Nic ująć i nic dodać - szkoda, że tak szybko politycy w Polsce - zrobili sobie z dobra narodowego - pośmiewisko. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

KOMENTOWANIE WSKAZANE!