piątek, 24 lipca 2015

Samobójstwa polskie

Samobójstwa polskie - obrazem krzywd i porażek społecznych.


źródło:

wycięte z całości do pobrania w pliku PDF


Statystyki dotyczące prób samobójczych zakończonych tragicznie odzwierciedlają niewątpliwie nastroje polityczne i ekonomiczne w Polsce. Wystarczy popatrzeć na ogrom aktów samobójczych wśród mężczyzn ale także traumatyczne dane odnośnie kobiet - gdyż kobiety są przeważnie matkami, córkami, żonami - a to przenosi się na szerszy krąg cierpienia. Pomijając płeć samobójców - widać jak wielka jest strata społeczna dokonana niekorzystną koniunkturą w Polsce. - Czy ktoś weźmie na siebie winę za taki stan rzeczy? - Czy chociaż jedna partia polityczna przyjmie z honorem ten policzek od narodu?

źródło:
Ostatni rok - czyli 2014 - rosnący poziom frustracji społecznej oddaje brak polityki państwa i samorządów - zapobiegającej takim zdarzeniom. Wina jest niewątpiliwie po stronie złych rządów w państwie, alienacji jednostki względem agresji społeczności masowych. 
Przerażające są metody odebrania sobie życia. Przeważają te najbardziej bolesne dla ciała - czyli: powieszenie się oraz rzucenie się z wysokości. 
Ogrom bólu roztaczający się na osoby najbliższe samobójców. Przeciwieństwo obietnic politycznych - które rzucane są na wiatr. 

źródło:
wycięte z całości do pobrania w pliku PDF


Opracowania psychologów i psychiatrów mogą jednoznacznie sugerować, że na wzrost liczby samobójstw mają ogromny wpływ:
- zła polityka w państwie
- alienacja społeczna jednostki
- obojętność na symptomy samobójcze
- wyszydzanie problemów osób nie radzących sobie z otaczającą te osoby rzeczywistością
- urzędnicza agresja względem ludzi słabych społecznie
- agresja pracodawców wobec pracowników
- przemoc psychiczna oraz presja na wyniki nauczania - nauczycieli wobec uczniów
oraz wiele innych. 


Ważnym elementem samobójstw jest przemoc ludzi najbliższych względe siebie pod wpływem czynników społecznych. 

źródło:

wycięte ze strony internetowej:


Polska wśród państw o najwyższym współczynniku śmierci samobójczej. - Nie dziwi nic - z Polski także wyjeżdża obecnie najwięcej osób w historii od 1918 roku. Za co więc pobierają uposażenia politycy i urzędnicy resortów ministerialnych? Czy zła polityka i gospodarowanie państwem załuguje na opłacanie rzeszy urzędników i polityków? 

Zbliżają się wybory parlamentarne w Polsce - miejcie to na uwadze!

źródło:

wycięte z całości do pobrania w pliku PDF


Przerażające jest to, że politycy w Sejmie RP pogrążają ogromną część społeczeństwa w zakłopotaniu i zadumie nad sensm i bezsensem życia.


źródło:

wycięte z całości do pobrania w pliku PDF


Ludzie nie rodzą się, aby umierać samobójcz - winę podzielić trzeba na wiele osób - nie tylko ten, kto popełnia desperacki czyn - lecz ci wszyscy, którzy nie dostrzegli w porę oznak. - Nie można jednak winić tych, którzy pozostali - bo decyzja bywa chwilą niedostrzegalną - bezsensem w całości otaczającej. 

źródło:

wycięte z całości do pobrania w pliku PDF


Do napisania dzisiaj tego tematu sprowokowała mnie rocznica śmierci Edwarda Stachury, który odeszdł jakby za wcześnie - nie poznały go tak wielu - a zarazem tak wielu żyje być może dzięki temu, co pozostawił po sobie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

KOMENTOWANIE WSKAZANE!