piątek, 14 sierpnia 2015

Tragedia w słodkiej wodzie

Kolejna lekcja pokory przez naturą, która nie daje za wygraną.źródło:
strona internetowa:

 http://www.tvp.info/21222314/12latka-utonela-na-strzezonym-kapielisku-w-szczecinieźródło:
strona internetowa Policji:Odniosę się do tematu w następujący sposób. Otóż w szkołach podstawowych z ogromna pasja Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadza programy seksualizacji małoletnich dzieci - bo na to "daje środki" częściowo UE. A gdzie programy podnoszenia bezpieczeństwa?
Totalne nieporozumienie w edukowaniu dzieci polega na tym, ze dzieci w szkole nie są uczone prawa od podstaw, nie są uczone zasad skutecznego bezpieczeństwa na drogach. Ale także nie są uczone dzieci w szkole zasad bezpieczeństwa na otwartych zbiornikach wodnych zarówno z kąpieliskami strzeżonymi, jak tez niestrzeżonymi. W szkołach dzieci uczone sa dość intensywnie pływania na pływalniach, których poziom wody jest niski a poziom bezpieczeństwa bardzo wysoki. Gdy tym czasem zbiorniki wodne typu stawy, jeziora - to obszary o dużej głębokości wody oraz zerowym praktycznie bezpieczeństwie asekuracyjnym. 
Znam problemy z własnego życia. Co prawa mnie uczono zasad bezpiecznego korzystania z kąpielisk niestrzeżonych, poddano gruntownemu treningowi przez rozpoczęciem nauki pływania oraz surowej dyscyplinie fizycznej na każda okazje wejścia do nieznanego zbiornika wodnego, który mogłem pokonywać wplaw. 
Tak wiec setki tysięcy złotych wydawane na boiska szkolne, seks-edukację, wycieczki tak zwanych "zielonych szkol" - a ofiar korzystania z wody przez dzieci i młodzież szkolna - nie ubywa wcale. Taki polski koszmar - koszmar w panstwie, gdzie zbiorniki wodne znajduja sie w kazdej gminie i kazdym powiecie.


źródło:
strona internetowa WOPRUczmy dzieci bezpieczeństwa w wodzie
 - bo szkoła ich tego nie uczy!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

KOMENTOWANIE WSKAZANE!