piątek, 25 września 2015

DARMOWA POMOC PRAWNA w Polsce od początku 2016 roku

Fakty i mity? Prawda i iluzja prawna? - Ważne jednak jest to, że obywatele RP mają zalążek urzeczywistniający prawo do obrony konstytucyjnych praw. - Tylko dlaczego w tym systemie nadal istnieje RPO - skoro wszystko powinno opierać się na prawie? Właśnie. - RPO w Polsce to instytucja prawna pozbawiona racji bytu - bo nie chroni wszystkich obywateli jednakowo, co godzi w obywatelskie prawa konstytucyjne do równości względem tej równości. 
Warto, abyście zapoznali się zarówno ze stroną internetową 
jak też powielali informacje, ulotki i inne ogólnodostępne materiały, które powinny służyć każdemu czującemu się krzywdzonym w polskim systemie prawnym. 
POLECAM:źródło grafik - strona internetowa z plikami do pobrania:

Bezpłatna pomoc prawna? Zbigniew Pawlak - Wiceprezes KRRP na temat uchwały
Czy sprawdzi się stare przysłowie, że to, co darmowe jest nic nie warte? - Moim zdaniem właśnie stworzono idealne narzędzie sterowania społeczeństwem - bo darmowa pomoc prawna może oznaczać także szczucie jednych na drugich, co tylko umocni pozycję sędziów, prokuratorów i adwokatów oraz zapewni im nieograniczoną czasem zdolność zarobkową - bo "darmowa pomoc " to tylko nazwa - a za taką pomoc zapłacą wszyscy podatnicy. 

Jednak zanana instytucja LEGAL AID ma swoje uzasadnienie w ochronie praw człowieka - co popieram, gdyż politycy zaczęli tworzyć prawo wygodne dla polityki a nie dla ludzi.LEGAL AID W POLSCENie zapominajcie jednak, że istnieje "darmowa przemoc prawna"!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

KOMENTOWANIE WSKAZANE!