piątek, 11 grudnia 2015

Biedo - cóżeś ty za pani?

Obraz Polski po dekadzie rządów politycznych opartych o zdradę interesów narodowych narodu polskiego - to obraz nędzy i rozpaczy otoczony "ramą" bogactwa polityków i urzędników najwyższego szczebla państwa, województwa, samorządu lokalnego. Dwa światy - budżetowej "elity" jako bogaczy i nędzy pozbawianej złudzeń, że kiedyś będzie lżej żyć.

źródło:
całość do pobrania w pliku PDF


"Oblicza biedy" to nic innego, jak powieść bez końca. - Tylko dlaczego tak jest, że Polak Polakowi wilkiem? Przecież Polska to państwo narodowe, gdzie mniejszości mają czasem więcej praw niż narodowi Polacy. 


źródło:
całość do pobrania w pliku PDF


"Praca czyni wolnym"? Niestety nie zawsze a ten ohydny slogan faszystowski powielany jest na setki odmian przez pracodawców i biznesmenów każdej opcji politycznej, religijnej i społecznej. Wielki przedsiębiorca, średni dorobkiewicz na kredytach, maleńki usługodawca, wykonawca lub twórca - wszyscy mogą stać się pracodawcą, którym przyjdzie stawić czoła biedzie pracowników. - Jak więc być uczciwym i sprawiedliwym, gdy w państwie czołowi politycy pogrążają Polskę w zadłużeniu, zobowiązujących umowach międzynarodowych lub wpuszczają na teren Polski grabieżczy kapitał wyjaławiający klasę robotniczą pogrążaną w długach konsumenckich?

źródło:
całość do pobrania w pliku PDFMijają lata, mijają politycy, partie, zmieniają się urzędnicy - pozostaje bieda wśród narodu. To nie patologia biednego narodu ale patologia zdemoralizowanych urzędników i polityków, którzy przypisali sobie prawo pobierania uposażenia, nagradzania sią i życia na koszt biednego narodu gnębionego podatkami bezpośrednimi i pośrednimi.


źródło:
całość do pobrania w pliku PDF


Komu więc biedni i bardzo biedni Polacy zawdzięczają swoją biedę? Własnej głupocie? - Otóż zdecydowanie nie. - Naród polski jest pracowity, jak mało który inny naród w Europie. - Co więc jest na rzeczy, że pomimo odrodzenia państwa, odzyskania państwowości - nadal bieda przypomina tą sprzed roku 1918 - kiedy to zaborcy mieli wszystko w Polsce a Polacy nie mieli nic? - Czy wsród wrogów narodu polskiego są potomkowie zaborców wyniszczających polską myśl społeczną i narodową? Ilu ich jest i dlaczego są tak skuteczni a naród polski godzi się na ucisk i dalsze uzależnianie od paktów i unii zmieniających rolą polskości w Europie i świecie?Polaku popatrz dookoła siebie - bo może wiesz, że obok ciebie cierpi na nędzę taki sam Polak, jak ty.