środa, 3 sierpnia 2016

140 milionów a może więcej

Około 140 milionów PLN - tyle jest szacowany przekręt na metalach szlachetnych. Tylko 140 milionów po kilku latach śledztwa i obserwacji działań zogranizowanej grupy przestępczej parającej się ustawianiem "słupów". Jak na obrót w stawkach VAT do nie wiele - te 140 milionów złotych - jednak dość poważny interes dla grupki "podatników" nie chcących uczciwie pracować i płacić podatki na potrzebujących w społeczeństwie oraz na funkcjonowanie państwa polskiego, które wielu z nich zapewne na imprezach typu mecz reprezentacji polskiej itd. oblewali obficie piwem udając patriotów itd. Właśnie tak wygląda "patriotyzm" wielu biznesmenów w Polsce. Ale do tego powrócę. 

WPROST napisał tak:

źródło:

Gang to zawsze element mafii - więc, czy poza kilkoma gangsterami udającymi biznesmenów  ślad wiedzie dalej? Czy spodziewane są dalsze zatrzymania? Czy może zatrzymano się na tym etapie, gdzie "góra" może czuć się bezpiecznie?

źródło:

Rola takiego kruszcu, jak srebro w polityce państwa jest znacząca a handel nim jest objęty podobno kontrolą. Ale jaką konrolą - skoro tak długo obracano nielegalnie fakturami, że doszło do strat rzędu 140 milionów złotych? 
Oczywiście nie można przy każdym prezesie postawić wywiadowcy skarbowego ale można przecież uprościć procedurę składania zeznań podatkowych poprzez nagrywanie takiego oświadczenia poza papierkowymi i elektronicznymi oświadczeniami - także ustnie do kamery, co powinno być ewidencjonowanie. Łatwiej jest wykryć sprawcę przestępstwa patrząc na niego podczas oświadczania nieprawdy lub zatajania prawdy. 

źródło:

Skomplikowany charakter jest wtedy, gdy w porę sprawy nie jest odpowiednio dozorowana na etapie bienesu, księgowości oraz regularnych kontroli - co przy obrocie kruszczem szlachetnym w dużej ilości powinno być priorytetem urzędów skarbowych i wywiadu skarbowego. Jednak nie było - a dopiero Policja poprzez jakieś źródła dociera do sedna sprawy w połowie "piramidy" oszustów podatkowych. 

Trudno godzić się z postępowaniem oszustów, którzy mając polskie obywatelstwa w czasach trudnych dla polski wyprowadzają ogromne kwoty uszczuplając należności z tytułu VAT. 

Podobne tematy można odnaleźć w działalności pewnego prezesa, którego "transparentność" może postawić na nogi nie tylko urząd skarbowy - ale o tym w linku poniżej:Polecam wam stronę - gdzie możecie dokonać użytecznych zakupów w obronie swoich praw przed oszustami podatkowymi i nie tylko:

http://webep1.com/Zobacz/To?a=21558&mp=4310&r=Lw2ZAPRASZAM