środa, 15 lutego 2017

Wzorowy żołnierz - kapral Wojska Polskiego

Kapral wart honoru i szacunku narodu polskiego. Właśnie takich żołnierzy potrzebuje naród polski - myślących, odważnych i wiernych ideałom wolności i niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.źródło:

Postawa żołnierza - kaprala Wojska Polskiego komentują media 


Czy w wojsku dochodzi więc do mobbingu? Warto przemyśleć zachowanie całej Brygady Strzelców Podhalańskich a także nienaganną postawę jedynego żołnierza korpusu podoficerów.

Będąc dalekim od partii politycznych i sympatii medialnych - zgadzam się jednak z ich komentarzem w sprawie postawy kaprala oraz tego, że nastały czasy, kiedy w wojsku nie wiedzą już komu służą i czy ich służba niesie za sobą honory i odpowiedzialność przed narodem a nie przed pierwszym lepszym karierowiczem politycznym.

Kwestię oddawania honorów przez żołnierz polskich regulują przepisy i nie każdemu honory się należą oraz nie każdemu przysługują - czego wzorem jest kaprał przestawiony w komentarzu medialnym powyżej. Regulacje ustawowe zawarete są w poniżej podanej decyzji Ministra Obrony Narodowej z roku 2013. 


Warto zastanowić się - czy pozostali żołnierze wierni są narodowi - czy medialnemu chaosowi? A Służby Wywiadu Wojskowego mają trudny orzech do zgryzienia - bowiem to one sł odpowiedzialne za to, czy wojsko służy wiernie narodowi czy tylko politykom.


Nie tak dawno korespondowałem z pułkownikiem Dariuszem Wiśniewskim z Ministerstwa Obrony Narodowej - poruszając istotne kwestie odnośnie podstawowych elementów obronności dotyczących szczególnie żołnierzy korupusu szeregowych i podoficerów - zwłaszcza rezerwy ale nie tylko - bo te kwestie dotyczą całokształtu m.in. regulaminów i obecnych przepisów względem żołnierzy. Pułkownik Dariusz Wiśniewski w odpowiedzi napisał, że wszystkie tego typu sugestie i uwagi są bardzo poważnie analizowane i rozpatrywane. Stąd też uważam, że kapral wskazany w filmie i komentarzu medialnym - jako jedyny zachował się zgodnie z regulaminem wojskowym ale także wykazał jako jedyny prawdziwe wartości odnoszące się do wierności przysiędze wojskowej - bowiem oddawanie honorów wojskowych i nazywanie ministrem nie ministra a także "czczenie" urzędnika nie zasługującego na honorowe traktowanie - może być podstawą do zdrady wojskowej. Tak, tak - zdrada polega na uznawaniu poleceń i innych czynności dokonywanych przez urzędnika państwowego nie mającego ustawowych praw do przyjmowania honorów i przyjmowania mianowania ministrem - gdy nie jest ministrem.