niedziela, 2 kwietnia 2017

Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!

Niebezpieczne gry - tak można nazywać to, co dzieje się w górnośląskiej Polsce. Mając na uwadze kwestie takie, jak to, że od około 1917 roku iskrzyły w tej polskiej narodowości wymieszanej krwią polską, niemiecką i "gorolską" - można zacząć walczyć bardziej o to, aby każdy uważał się za Polaka niż uznawał się za odrębność. II wojna światowa rozwikłana z pobudek ekonomicznych a szczególnie bogactw naturalnych - kiedy III Rzesza Niemiecka aspirowała do ranki Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii oraz USA - podzieliła ludność śląską tak skutecznie, że większość z nich zapomniała, jak ich przodkowie umierali w kopalniach, jak ich przodkowie mieszkali w gamilokach bez ustępów, jak ich życie zależało od niemieckiego pana nad nimi. Owszem ludność śląska cechowała się pracowitością, co niewątpliwie wykorzystywali niemieccy kapitaliści przybyli z terenów gospodarowanych przez tych, który kilka wieków łupili między innymi polskie terytoria, polskie wsie i polskie miasta. 

źródło: 
PDF do pobrania w całości


Ogromną rolę w ohydzaniu życia ludności śląskiej odegrali komuniści, którzy za polskość deklarowaną, religijność oraz gwarę poniżali Polaków, którzy dalecy od Warszawy, którą węglem i stalą utrzymywali - sami musieli troszczyć się o swoje sprawy. A tutaj pojawił się niemiecki wujek łaskawy - kupił mieszkanie, ubrał i nakarmił - do Niemiec Zachodnich zaprosił - wskazał lepsze życie - więc jak człowiekowi uboższemu nie było pozostawać w zachwycie. Takie to polskie życie w niebycie. 

źródło:
PDF do pobrania


Najważniejsza polska pieśń patriotyczna - która słowami bliższa zapewne jest Polakom - nawet bardziej niż obecny hymn. Każdy oczywiście ma swoje zdanie - ale pieśni o takim znaczeniu obecnie trudno szukać w historii polskości.


źródło:
PDF do pobrania


W jedności narodu siła - każdy Polak powinien wiedzieć, że na całym świecie Polaka znajdziecie i nie każdego Polaka po plecach z pogardą poklepiecie - bo dumny polski naród więcej razy z kolan powstawał - niż innym narodom się poddanym wydawał.

źródło:
PDF do pobrania (stron 222)
Pozostaje napisać, że warto zatroszczyć się o spójność polskości - bo nie wiadomo kto jeszcze w XXI wieku wśród Polaków zagości.